Mistrovství světa 2019

Z České agility
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

19.-22.9.2019, Turku, Finsko. Rozhodčí: Toshiyuki Oba (JAP), Sari Mikkilä (FIN), zónoví rozhodčí: Anders Virtanen a Esa Muotka (FIN).

O akci

Místem bylo multifunkční Gatorade Center v Turku. Povrchem byla finská umělá tráva Unisport prosypaná gumou. Hala nebyla příliš prostorná, diváci byli tentokrát ochuzeni o možnost tradičního tance u parkúru o přestávkách.

Okolností, která mohla ohrozit konání akce, byl výskyt střevních krvácivých onemocnění v Norsku, kdy došlo k úhynu několika desítek psů jen několik týdnů před akcí. Nebylo jasné, zda se nečelí velice nakažlivé chorobě a bylo třeba zamezit jejímu šíření. Jedním z opatření tamní veterinární správy byl zákaz pořádání akcí v Norsku a zákaz výjezdu norské reprezentace. V době mistrovství se již situace v Norsku dostala pod kontrolu. Kromě Norů nedorazila bohužel též většina brazilské reprezentace kvůli problémům s přepravou psů, poté, co jim byl zrušen původní let.

Reprezentační výběr

MS2019-Repre.jpg

Největším úspěchem české reprezentace je 2.místo pro družstvo Medium ve složení Jitka Hrdinová + Nany, Martina Magnoli Klimešová + Kiki, Kateřina Malačková + Izzy a Aneta Obrusníková + Ollie (naše družstvo rovněž vyhrálo jumping). A 3.místo pro družstvo Small ve složení Lucie Krauskopfová + Kessy, Eva Lačňáková + Chiqi, Denisa Lajmarová + Rally a Markéta Zavadilová + Ria (družstvo zaběhlo 2.místo v agility).

Družstvo Large ve složení Eliška Brabcová + Lay, Tereza Kaniová + Jess, Tereza Králová + Say a Sabina Šťastná + Taiva skončilo těsně pod mistrovskou bednou na 4.místě (agility družstvo zaběhlo na 3.místě). Manželé Terky Kaniové a Terky Králové (v době mistrovství již Pospěchové) se domluvili s hotelovou kuchyní a vyřezali týmu bramborové medaile.

V celkovém pořadí jednotlivců to bylo neskutečně blízko pro Elišku Brabcovou + Lay - obsadila opět 4.místo (stejně jako ve družstvech). Finálové agility nevyšlo v těsnější situaci pro tým Tereza Králová + Say, která šla do agility jako favorit z 1.místa po jumpingu Large. Skvěle měla soutěž jednotlivců rozběhnutou také Aneta Obrusníková + Ollie, která se umístila na 3.místě v jumpingu Medium.

Přehled výsledků - připravila Martina Zelinková:

Výsledkové listiny v pdf

Small: Jumping jednotlivců Agility jednotlivců Celkové výsledky jednotlivců Jumping družstev Agility družstev Celkové výsledky družstev

Medium: Jumping jednotlivců Agility jednotlivců Celkové výsledky jednotlivců Jumping družstev Agility družstev Celkové výsledky družstev

Large: Jumping jednotlivců Agility jednotlivců Celkové výsledky jednotlivců Jumping družstev Agility družstev Celkové výsledky družstev


Externí odkazy

Oficiální stránky akce: https://www.awc2019.fi/

-> Reportáž v časopise Psí sporty 6/2019

-> Fotoreport - jednotlivé dny mistrovství pro Psí sporty nafotil Jakub Štýbr

-> Fotoreport z MS 2019, autor Jukka Pätynen