(Není zobrazeno 6 mezilehlých verzí od 2 dalších uživatelů.)
Řádek 2: Řádek 2:

==O akci==

==O akci==
Místem bylo multifunkční Gatorade Center v Turku. Povrchem byla finská umělá tráva Unisport prosypaná gumou. Hala nebyla příliš prostorná a diváci byli tentokrát ochuzeni o možnost tradičního tance o přestávkách.
+
Místem bylo multifunkční Gatorade Center v Turku. Povrchem byla finská umělá tráva Unisport prosypaná gumou. Hala nebyla příliš prostorná, diváci byli tentokrát ochuzeni o možnost tradičního tance u parkúru o přestávkách.

Nepříjemností, která mohla ohrozit konání akce, byl výskyt střevních krvácivých onemocnění v Norsku, kdy došlo k úhynu několika desítek psů jen několik týdnů před akcí. Nebylo jasné, zda se čelí velice nakažlivé chorobě. Jedním z opatření tamní veterinární správy byl zákaz pořádání akcí v Norsku a zákaz výjezdu norské reprezentace. V době mistrovství se již situace v Norsku dostala pod kontrolu. Nedorazila bohužel též většina brazilské reprezentace kvůli problémům se zrušeným letem.
+
Okolností, která mohla ohrozit konání akce, byl výskyt střevních krvácivých onemocnění v Norsku, kdy došlo k úhynu několika desítek psů jen několik týdnů před akcí. Nebylo jasné, zda se nečelí velice nakažlivé chorobě a bylo třeba zamezit jejímu šíření. Jedním z opatření tamní veterinární správy byl zákaz pořádání akcí v Norsku a zákaz výjezdu norské reprezentace. V době mistrovství se již situace v Norsku dostala pod kontrolu. Kromě Norů nedorazila bohužel též většina brazilské reprezentace kvůli problémům s přepravou psů, poté, co jim byl zrušen původní let.

== Reprezentační výběr ==

Řádek 10: Řádek 10:

Největším úspěchem české reprezentace je '''2.místo pro družstvo Medium''' ve složení Jitka Hrdinová + Nany, Martina Magnoli Klimešová + Kiki, Kateřina Malačková + Izzy a Aneta Obrusníková + Ollie (naše družstvo rovněž vyhrálo jumping). A '''3.místo pro družstvo Small''' ve složení Lucie Krauskopfová + Kessy, Eva Lačňáková + Chiqi, Denisa Lajmarová + Rally a Markéta Zavadilová + Ria (družstvo zaběhlo 2.místo v agility).

Družstvo Large ve složení Eliška Brabcová + Lay, Tereza Kaniová + Jess, Tereza Králová + Say a Sabina Šťastná + Taiva skončilo těsně pod mistrovskou bednou na 4.místo (běha agility zaběhlo na 3.místě). Manželé Terky Kaniové a Terky Králové (v době mistrovství již Pospěchové) se domluvili s hotelovou kuchyni a vyřezali týmu bramborové medaile.

V celkovém pořadí jednotlivců to bylo velmi blízko pro Elišku Brabcovou + Lay - opět 4.místo. Do finálového agility Tereza Králová + Say z 1.místa po jumpingu Large. A Aneta Obrusníková + Ollie z 3.místa v jumpingu Medium.
+
Družstvo Large ve složení Eliška Brabcová + Lay, Tereza Kaniová + Jess, Tereza Králová + Say a Sabina Šťastná + Taiva skončilo těsně pod mistrovskou bednou na 4.místě (agility družstvo zaběhlo na 3.místě). Manželé Terky Kaniové a Terky Králové (v době mistrovství již Pospěchové) se domluvili s hotelovou kuchyní a vyřezali týmu bramborové medaile.
 +

+
V celkovém pořadí jednotlivců to bylo neskutečně blízko pro Elišku Brabcovou + Lay - obsadila opět 4.místo (stejně jako ve družstvech). Finálové agility nevyšlo v těsnější situaci pro tým Tereza Králová + Say, která šla do agility jako favorit z 1.místa po jumpingu Large. Skvěle měla soutěž jednotlivců rozběhnutou také Aneta Obrusníková + Ollie, která se umístila na 3.místě v jumpingu Medium.

+
-> [https://www.facebook.com/PsiSporty/posts/10156891039748178?__tn__=-R Fotoreport - jednotlivé dny mistrovství pro Psí sporty nafotil Jakub Štýbr]

Aktuální verze z 22. 9. 2021, 14:25

19.-22.9.2019, Turku, Finsko. Rozhodčí: Toshiyuki Oba (JAP), Sari Mikkilä (FIN), zónoví rozhodčí: Anders Virtanen a Esa Muotka (FIN).

O akci

Reprezentační výběr

Největším úspěchem české reprezentace je 2.místo pro družstvo Medium ve složení Jitka Hrdinová + Nany, Martina Magnoli Klimešová + Kiki, Kateřina Malačková + Izzy a Aneta Obrusníková + Ollie (naše družstvo rovněž vyhrálo jumping). A 3.místo pro družstvo Small ve složení Lucie Krauskopfová + Kessy, Eva Lačňáková + Chiqi, Denisa Lajmarová + Rally a Markéta Zavadilová + Ria (družstvo zaběhlo 2.místo v agility).