European Open 2022

Z České agility
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

28.7.-31.7.2022, Opglabbeek, Belgie. Rozhodčí: Thora van der Stock (BEL), Marleen Haeeefstingels (BEL), Jari Suomalainen (FIN) a Martin Schoffelmeer (NLD), zónoví rozhodčí: Frank Gers (BEL), José Vandy (BEL) a Alain Mairy (BEL)

Místem byl jezdecký areál Sentower Park v Oudsbergen-Opglabbeek.

O akci

Má to tuto historii. Portugalsko mělo být pořadatelem EO 2020, ročníku, který byl z důvodů epidemiologických restrikcí zrušen a přesunut na rok 2021. Situace se však opakovala a i ročník 2021 byl zrušen. Dalšímu posunutí na rok 2022 již nebylo vyhověno a pořadatelství získala původně plánovaná Belgie.

Startovalo zde 727 týmů ze 39 zemí zřejmě naposledy ve 3 výškových kategoriích (197 small, 204 medium a 326 large). Jezdecký areál Sentower Park v Opglabbeek s blízkým městem a lesíkem poskytoval skvělé zázemí. Běhalo se v hale na písku s geotextilií, do haly se vešly 4 parkury, v hale byly tribuny pro diváky. Týden po EO se na stejném místě konalo Border Collie Classic.

Reprezentační výběr

Kvalifikační závody pro výběr reprezentace na EO a MS proběhly 23-24.4.2022 v Roudnici nad Labem a 4-5.6.2022 v Trutnově. Nominaci získali:

Small
Petra Hamšíková a Atalia Always Smiling Cheek "Talina", Markéta Zavadilová a Una Unica Koryfej "Ria", Andrea Valentová a Fairy-Tale Freya Black Bubble "Freya", Monika Šaling a Azure Pure Nature "Zuri", Alena Divišová a Good Girl Dai Muratori "Gia", Petra Hamšíková a Double face Eriien "Pupina", Denisa Lajmarová a Unreal Ladykiller The Roadrunners "Rally", Denisa Lajmarová a Game over Norník "Gay"
Medium
Aneta Obrusníková a Arrya Gates of Heaven "Arrya", Karel Kurc a Cool Rallye Te Salutant "Relda", Aneta Obrusníková a Black Swan Gates of Heaven "Chilli", Klára Kokešová a Roxy, Aneta Obrusníková a McPotter´s Creek´s Kehely "Ollie", Stanislav Řehola a Catlin Roxy Diamond "Kimi", Adéla Maršálková a Míša, Barbora Kozlová a Run For Fun Koryfej "Jai"

Karel Kurc a Relda nestartovali, bohužel neprošli vstupním přeměřením. Rozhodčí v Belgii rozhodli, že nesplňuje limit kategorie, třebaže tým byl u nás dříve přeměřen komisí rozhodčích.

Large
Tereza Králová a Explosive Essay "Say" (vítězka finále EO předchozího ročníku, automatická kvalifikace), Lucie Glejdurová a Night Magic Alfa Fortuna "Beat", Lucie Glejdurová a All Inclusive Neverending Force "Twix", Michaela Tejčková a Crazy Angel z Čertovy kazatelny "Angel", Petra Andrýsková a Batman Ninuland "Báťa", Zdeněk Straka a Case Neverending Force "Case", Sabina Šťastná a Will To Rise Lucky Summer "Taiva", Erik Dančišák a Mawlch Loos "Loosí", Nikola Banotová a Crocodile Yabalute "Cody", Lucie Krpcová a Banshee Mobilis in mobile "Odye", Michaela Kvapilová a Night Mystique Alfa Fortuna "Miska", Radovan Liška a Prodigy Shadow Of Aire "Rody", Nikola Banotová a Devil Is My Little Brother "Tuli"

Twix nebyla před EO fit, a tak místo ní na EO dojela jako náhradník Andrea Hanousková a Kony

Výsledky

Do finále jednotlivců se kvalifikovalo prvních 18 týmů small, prvních 18 medium a prvních 30 týmů large z jumpingu i agility. Pokud se někdo kvalifikoval z jumpingu i agility, došlo k posununu a kvalifikaci dalších týmů, což právě na těchto závodech pomohlo několika českým týmům. Do finále družstev se kvalifikovalo prvních 12 družstvev small, 12 medium a 20 large z kombinace jumping a agility na základě bodování podle pravidel European Open.

  • Největším úspěchem českého reprezentačního výběru bylo 2.místo ve finále družstev Small, které vybojovalo družstvo Czech Team Small Blue - Alena Divišová a Gia, Petra Hamšíková a Pupina, Denisa Lajmarová a Rally a Denisa Lajmarová a Gay. Je to první medaile v družstvech v této kategorii od roku 2011, kdy se běhá finále družstev jako štafeta. (Pozn.: v roce 2017 získalo 3.místo družstvo large a na přechozím EO v roce 2019 finále vyhrálo naše družstvo medium.)
  • Ve finále large získalo 4.místo s rozdílem 0,28s na medailové místo družstvo Czech Team Large Tricolor ve složení Tereza Králová a Say, Lucie Glejdurová a Beat, Michaela Tejčková a Angel, Michaela Kvapilová a Miska.
  • Nejlepší umístění ve finále jednotlivců je 6.místo v kategorii medium, které vyběhala Aneta Obrusníková a Arrya.
  • Na 7.místě se ve finále kategorie large umístila vítězka minulého ročníku EO Tereza Králová a Say. Pokud se něco přeci jen nezmění, bylo to velkolepé rozloučení Say s EO, ukradené 2 roky nejvyšší výkonnosti kvůli covid restrikcím nikdo nevrátí.
  • 8.místo ve finále kategorie medium si vyběhala Klára Kokešová s Roxy.


Small

Výsledky Běhy jednotlivců Běhy družstev
Tým Jumping Agility Finále Družstvo Jumping Agility Kombinace Finále
Denisa Lajmarová + Rally nekv. Czech Team Small Blue 10 3 5 2
Alena Divišová + Gia nekv.
Petra Hamšíková + Pupina 24 22 32
Denisa Lajmarová + Gay nekv.
Monika Šaling + Zuri nekv. Czech Team Small Tricolor 12 13 11 -
Andrea Valentová + Freya nekv.
Markéta Zavadilová + Ria nekv.
Petra Hamšíková + Talina 19. 29

Vítězové EO v jednotlivcích: 1. Angie Benacquisto + Sundae (USA), 2. Stefanie Simson + Bibi (Německo), 3. Tobias Wüst + Dörte (Německo)

Vítězná družstva: 1. Německo, 2. Německo, 3. Itálie

Medium

Výsledky Běhy jednotlivců Běhy družstev
Tým Jumping Agility Finále Družstvo Jumping Agility Kombinace Finále
Stanislav Řehola + Kimi nekv. Czech Team Medium Blue - 33 47 nekv.
Aneta Obrusníková + Ollie 8 4 -
Barbora Kozlová + Jai 19 -
doplněn řecký závodník x x x
Aneta Obrusníková + Chilli 9 - Czech Team Medium Tricolor - 2 28 nekv.
Adéla Maršálková + Míša 26 nekv.
Klára Kokešová + Roxy 16 8
Aneta Obrusníková + Arrya 15 6

Vítězové EO v jednotlivcích: 1. Daniel Schröder + Cashew (Německo), 2. Silas Boogk + Bearn (Německo), 3. Johann Weberling + Momo (Německo)

Vítězná družstva: 1. Německo, 2. Velká Británie, 3. Polsko


Large

Výsledky Běhy jednotlivců Běhy družstev
Tým Jumping Agility Finále Družstvo Jumping Agility Kombinace Finále
Sabina Šťastná + Taiva zranění vynechala nekv. Czech Team Large Blue 9 52 30 nekv.
Zdeněk Straka + Case nekv.
Erik Dančišák + Loosí nekv.
Petra Andrýsková + Báťa nekv.
Michaela Kvapilová + Miska 34 nekv. Czech Team Large Tricolor 3 7 2 4
Michaela Tejčková + Angel 14 40 29
Tereza Králová + Say neběžela automat.kv. 7
Lucie Glejdurová + Beat nekv.
Nikola Banotová + Tuli nekv. Czech Team Large White 49 12 26 nekv.
Nikola Banotová + Cody nekv.
Radovan Liška + Rody 4 -
Lucie Krpcová + Odye nekv.
Andrea Hanousková + Kony nekv. Scandinavian Large nekv.

Vítězové EO v jednotlivcích: 1. Silvan Zumthurm + Zevev (Švýcarsko), 2. Linda Köhler + Sykes (Německo), 3. Olivier Maunaert + Rafa (Belgie)

Vítězná družstva: 1. Německo, 2. Německo, 3. Belgie, (4. Češi)

Výsledkové listiny v pdf

Small: Jumping jednotlivců Agility jednotlivců Jumping družstev Agility družstev Celkově kvalifikace družstev Finále jednotlivců Finále družstev

Medium: Jumping jednotlivců Agility jednotlivců Jumping družstev Agility družstev Celkově kvalifikace družstev Finále jednotlivců Finále družstev

Large: Jumping jednotlivců Agility jednotlivců Jumping družstev Agility družstev Celkově kvalifikace družstev Finále jednotlivců Finále družstev

Externí odkazy

Web akce: https://www.eo2022agility.be/

Místo akce: https://www.sentowerpark.com/